Bądź zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami!

Szukasz drzwi zewnętrznych? Zobacz nasz poradnik

Drzwi zewnętrzne polecane przez ekspertów

Zobacz drzwi zewnętrzne

Model drzwi Adora

Zobacz więcej informacji

Model drzwi Lar

Dowiedz się więcej

Model drzwi Paulus

Zobacz więcej informacji

Jakie drzwi wewnętrzne do mieszkania w bloku?

Urządzając mieszkanie, musisz zdecydować się na wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych. Biorąc pod uwagę mnogość modeli i kolorów, stanowi to niemałe wyzwanie. Jak odpowiednio dopasować drzwi wewnętrzne, aby dobrze komponowały się ze ścianami, meblami i podłogą?

Od czego zależy wybór?

Zanim wybierzesz się do sklepu, rzuć okiem jeszcze raz na projekt wnętrza. Drzwi muszą pasować do przeznaczenia pokoju. Postaw na praktyczne oraz estetyczne rozwiązanie. Zupełnie inne skrzydło wybierzesz do strefy dziennej, a inne do miejsc odpoczynku i wyciszenia. Do miejsc, gdzie przebywasz w ciągu dnia, możesz wybrać mocno przeszklone modele. Ważne, aby przepuszczały światło, ponieważ dzięki temu nie zmniejszysz optycznie wnętrza. Drzwi pełne zamontuj w pomieszczeniach takich jak: sypialnia czy łazienka.

Wybór zależy od charakterystyki i funkcji pokoju. Jeżeli Twoje pomieszczenie jest niewielkie, dobrym wyborem mogą być drzwi harmonijkowe lub przesuwne. Aktualnie cieszą się dużą popularnością. Dostępne w wielu modelach możesz łatwo dobrać do swojego wnętrza. Drzwi harmonijkowe wymagają dość szerokiego otworu drzwiowego. Przesuwne nie mają takiego problemu, ponieważ poruszają się na prowadnicach.