Bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami!

Postaw na najwyższej jakości Okna PCV

Zobacz, jakie okna polecają nasi eksperci

Okna PCV – nasz wybór

Model Prisamtic

Dowiedz się więcej

Model Pixel

Dowiedz się więcej

Jak uszczelnić okna PCV?

Czujesz, że z Twoich okien zawiewa chłodne powietrze? To bardzo zły znak! Nieszczelne okna przyczyniają się do wychłodzenia Twojego mieszkania. Po pierwsze powoduje to dyskomfort, a po drugie ogrzewanie musi intensywniej pracować, aby utrzymać stałą temperaturę – to przekłada się na znaczenie wyższe rachunki! Działaj szybko!

Zacznijmy od najprostszego rozwiązania. Próbowałeś zwiększyć docisk? Jeśli nie, to biegnij po klucz imbusowy! Okna po zamontowaniu są ustawiane domyśle w trybie letnim, który charakteryzuje się mniejszą szczelnością. Ma to na celu poprawienie cyrkulacji powietrza. Zimą należy zwiększyć docisk okna, aby ciepłe powietrze nie uciekało. Otwórz okno, a na każdej z krawędzi znajdziesz śrubę regulacyjną. Dokręć je i zobacz, czy okno się swobodnie zamyka i otwiera. Jeśli czujesz duży opór – poluzuj śrubę.

Jeśli to nie pomogło, spróbuj wyregulować okno. To naturalne, że może lekko opaść, szczególnie w nowym budownictwie. Nawet delikatnie opadnięte skrzydło może powodować nawiewanie zimnego powietrza. Nie lekceważ tego! Otwórz okno i znajdź śruby odpowiedzialne za regulowanie wysokości okna. Dokręć je i spróbuj zamknąć okno. Jeśli proces został poprawnie przeprowadzony – nie będziesz czuć oporu! W starych oknach warto rozważyć wymianę uszczelek. Z czasem po prostu się wyrabiają, twardnieją lub wyginają. Z pozoru niewielkie nieszczelności mogą mieć poważne konsekwencje – nie możesz ich lekceważyć!