Bądź z nami zawsze na bieżąco na Facebooku

To nowe drzwi tarasowe. Widziałeś już je?

Nowe drzwi tarasowe od Oknoplastu.

Jeśli drzwi tarasowe, to tylko te

Temat otworzył użytkownik: Karolson_1988

Dotyczy: warunki pracy w Oknoplast, ogłoszenia o pracę Oknoplast, czy warto pracować w Oknoplast

Karolson_1988

Witajcie, widziałam, że pojawiło się bardzo dużo ogłoszeń o pracę w Oknoplaście. Chciałbym aplikować dlatego też potrzebuję waszej opinii na temat tego jak wygląda ogólnie tam praca. Czytałem gdzieś, że atmosfera jest kichowata bo zmieniło się kierownictwo i obniżyli płacę, ale wiadomo w internecie wszystko można znaleźć ;) dlatego też piszę na tym forum by poznać wasze opinie na ten temat.

18 1

Tomix

A powiedz na co konkretnie chcesz aplikować to może Ci powiem czy warto ;). Inaczej bowiem praca wygląda na produkcji, inaczej biurze, inaczej w logistyce itp. itd. Tutaj na produkcji pracuje się na 3 zmiany, natomiast w biurach zwykle na 8 godzin, chociaż niektóre działy odpowiedzialne za eksport też pracują na 2 zmiany.

18 1

Arian98

Miałem okazję pracować przy montażu okien dla firmy Oknoplast i powiem szczerze, nie wytrzymałem tempa. Co z tego, że płacą dobrze i na czas, jak człowiek wracał roboty i padał. Najbardziej wykańczała mnie zmiana nocna, bo gdy było kilka pod rząd to można się przyzwyczaić, a jak masz 2 czy 3 na miesiąc to jest masarka.

18 1

Kostek

Nie marudź na montażu okien nie jest tak źle ;) dobra firma to i wymagania są duże. Ogólnie najtrudniej się dostosować do tempa i rytmu pracy, ale jak już zaskoczysz to idzie Ci jak z płatka. Pracuje tam już 5 lat i jestem mega zadowolony, na pewno sam stamtąd nie odejdę, chyba, że będą redukować etaty to wtedy ewentualnie.

18 1

Kubix

Na pewno dużym atutem pracy w Oknoplaście są godziny pracy oraz możliwość rozwoju. Szefostwo regularnie organizuje nam szkolenia na temat nowych technologii. Wspaniali są też ludzie z którymi się pracuje, nie ma żadnego wyścigu szczurów, wszyscy sobie pomagają jak mogą i się wspierają. Minusem jest brak możliwości awansu, jak utkniesz na linii produkcyjnej to na lata no i stres wykańcza wielu ludzi. W sezonie jest walka z terminami, nie ma ludzi bo wszyscy są na urlopach pracuje się dużo i po godzinach. Wiadomo za to są ekstra premię, ale naprawdę po powrocie do domu się pada na twarz.

18 1

Jarosław

Czołem obecni i byli pracownicy Oknoplast, którzy odwiedzają to forum :) szukam rzetelnych odnośnie pracy, widziałem, że jest kilka ciekawych ofert i zamierzam aplikować. Interesuje mnie stanowisko specjalista ds obsługi klienta, gdyż jestem świeżo po studiach i chciałbym się zahaczyć do dużej firmy. Czy możecie mi podpowiedzieć o co pytają na rozmowie o pracę, jak wyglądają zarobki, a szczególnie interesuje mnie atmosfera w dziale ;) będę wdzięczny za wszelką pomoc w temacie.

18 1

Pawłowski

Witaj, tutaj obowiązkowa jest znajomość języka obcego, obecnie szukają kogoś na Niemcy i na Czechy lub Słowację. Na pewno będziesz musiał przejść test z języka, dodatkowo rozmowę prowadzą kierownik działu i osoba z działu HR. Zadają pytania w stylu: „jak sobie radzisz w określonych sytuacjach”, zazwyczaj są case study typu trudny klient, dział produkcji zawalił, reklamację trzeba odrzucić itp.

18 1

Gość1029

Bardzo trudno dostać się na obsługę klienta do Oknoplastu, mają bardzo duże wymagania dotyczące kultury osobistej i umiejętności interpersonalnych. Kluczowa jest też znajomość określonego języka obcego, nie chcą bowiem nikogo kto zna tylko polski. Zwykle na stanowisko na rozmowę przychodzi około 15-20 kandydatów, a na następny etap przechodzi tylko 5. Mimo to powinieneś złożyć CV bo jeśli przejdziesz przez rekrutację to masz naprawdę dobrze płatną i stabilną robotę w dobrej firmie.

18 1

Artfactory

Słuchaj możesz się również nastawić na to, że Twoje CV wyląduje gdzieś w bazie danych i zostanie odkopane za rok czy dwa. Było nie było aplikujesz do bardzo dużej firmy i musisz być naprawdę dobry by się przebić przez konkurencję. Zanim wyślesz papiery odpowiedz sobie na pytanie czy rzeczywiście jesteś taki dobry jak napisałeś, a dwa czy dana rekrutacja jest nadal otwarta.

18 1

Janusz

Oj słabo widzę tą rekrutację, nie mniej życzę powodzenia ;). Z tego co wiem nawet by się dostać na montaż okien trzeba mieć nienaganne CV, bardzo mocne doświadczenie i najlepiej znajomości w firmie. Wiele osób, które pracuje jest z tak zwanej wewnętrznej rekrutacji, czyli ktoś kogoś polecił. Tak totalnie z zewnątrz bardzo trudno się dostać, chyba, że faktycznie jesteś wyjątkowo dobry w tym co robisz.

18 1

Kukix

Pracowałem tam ponad 10 lat i mogę powiedzieć jedno – bardzo specyficzna praca. Montaż okien najprościej porównać do manufaktury, czasem to jest tak precyzyjna robota, jakbyś składał silniki do boeingów, każdy element musi pasować. Nie mniej to też wdzięczna praca bo jak pracujesz z profesjonalistami i widzisz, że wszystko zrobione jest na tip-top to jesteś dumny, że współpracujesz z takimi ludźmi w takim miejscu. Atmosfera też jest zdrowa, nie ma chorej rywalizacji wszyscy sobie pomagają bo mimo wszystko jadą na jednym wózku.

18 1

Witajcie, jestem po Europeistyce i szukam pracy w logistyce lub w spedycji, znam perfekcyjnie język angielski oraz mam doświadczenie z branży budowlanej. Pytanie do osób, które pracują lub pracowały w Oknoplast, czy jest szansa by dostać się do takiego działu, który zajmuje się eksportem? Czy w ogóle w Ochmanowie jest taki dział, czy raczej zajmują się tym w innych miastach, jakie są zarobki? Szukam dobrej pracy niedaleko miejsca zamieszkania i będę wdzięczna za wszelkie info.

18 1

JakubS

Chyba Cię trochę zaskoczę bo dział produkcji faktycznie jest Polsce i mieści się w Ochmanowie, natomiast dystrybucja jest praktycznie w całej EU. To jeden z prężniej rozwijających się działów, który stawia swoim pracownikom konkretne wymagania, musi bardzo dobrze znać się na przepisach dotyczących eksportu produktów. Sprzedaż zagranicę jest wiodącym działaniem firmy Oknoplast i na pewno będzie to rozwijane w przyszłości.

18 1

Ori

Jeżeli kiedykolwiek pracowałaś w logistyce i dobrze znasz specyfikę pracę to myślę, że nie będzie problemu byś się odnalazła. W sumie najistotniejszą kwestią jest umiejętność dogadania się z poszczególnymi dystrybutorami w określonych krajach. Angielski tutaj jest dużym atutem, ale dobrze jest znać jeszcze jeden język obcy, przynajmniej w stopniu komunikatywnym. No i musisz nastawić się na umiejętność pracy własnej, szczególnie przy ogarnianiu dużych spedycji, to wymaga załatwiania bardzo dużej ilości papierów i jest mega stresujące.

18 1

Korex

Tutaj najważniejszą kwestią jest chęć zaangażowania się w pracę, ludzie którzy nie lubią tego co robią bardzo szybko się wypalają w logistyce. Jeśli zaś masz doświadczenie to na Twoim miejscu od razu bym aplikował, z tego co wiem bardzo mało jest sensownych CV do tego działu a pracy jest bardzo dużo.

18 1